Czy soczewki kontaktowe są mniej problematyczne od okularów?

Osoby, które posiadają zdiagnozowane i istotne wady wzroku dzielą się zazwyczaj na dwie grupy. Jedna z nich to entuzjaści noszenia tradycyjnych okularów, a druga skłania się bardziej w kierunku opinii, że soczewki kontaktowe są o wiele wygodniejsze.  Część osób twierdzi, że okulary nadają wyglądowi większej estetyki i dystyngowanego wyglądu, co jednak nie trafia do wszystkich ze względu na to, że kierują się oni głównie względami praktycznymi. Oznacza to, że wybór okularów lub soczewek ma pozwolić przede wszystkim na wygodne funkcjonowanie na co dzień, przy jednoczesnym braku problemów ze wzrokiem. Największym problemem okularów jest to, że nie zawsze stabilnie trzymają się na głowie. Trudno o precyzyjnie dobrane okulary, które będą idealnie trzymać się na głowie nawet podczas pracy fizycznej lub uprawiania sportu. W niektórych sytuacjach są one wręcz bardzo niewygodne, chociażby przez swoje gabaryty.

Soczewki kontaktowe, a sport i praca fizyczna

Do wykonywania prac fizycznych i uprawiania sportu, faktycznie wygodniejsze wydają się soczewki. Co prawda, mogą one wypaść w czasie dynamicznego poruszania się, ale w przypadku wykonywania niektórych prac wykorzystanie soczewek jest wręcz konieczne, gdyż założone okulary za bardzo by przeszkadzały. Noszenie soczewek wymaga pewnej atencji podczas zakładania, gdyż jest to trudniejsze niż założenie okularów i wymaga, chociażby spełnienia warunków higienicznych, jednak mimo wszystko nie sprawia aż takich kłopotów, aby uznawać to za dużą wadę.

Więcej dowiesz się na: https://coopervision.pl/o-soczewkach-kontaktowych/czym-s%C4%85-soczewki-kontaktowe

Soczewki kontaktowe – problem gubiących się okularów

Istotną wadą okularów jest także to, że relatywnie łatwo je zgubić lub zniszczyć podczas codziennego użytkowania. Biorąc pod uwagę fakt, że nowe okulary są dość drogie, to może okazać się to problemem. W tym kontekście zakładanie soczewek nie okazuje się już tak dużym problemem. Wystarczy je codziennie wymienić. Same koszty noszenia soczewek także nie są na tyle duże, aby mogły odstraszać, a biorąc pod uwagę ceny szkieł i oprawek do okularów, różnice cenowe nie aż tak bardzo istotne.