Czym jest Ruskorex i w jakim celu się go stosuje?

Jest to preparat o miejscowym działaniu na żylaki odbytu. Działa przede wszystkim przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, ale również uszczelnia naczynia krwionośne oraz, przede wszystkim dla cierpiącego pacjenta, znieczula. Ruskorex pozwala na szybszy powrót do zdrowia po tym, jak pojawią się u nas hemoroidy. Warto zaufać takim lekom, jakie mają sprawdzony skład i dobrą opinię kupujących je pacjentów.

Kiedy i jak zastosować?

Ze względu na dosyć silne działanie leku stosuje się go tylko w ostrych stanach nawrotu hemoroidów i po operacjach okołoodbytniczych. Kiedy czujemy nieprzyjemny świąd i ból w okolicy odbytu, a oddawanie stolca staje się po prostu niemożliwe przez narastający ból to znak, że czas zastosować preparat, który ukoi nasz ból i skutecznie poprawi nasz stan. Ruskorex złagodzi ból i spowoduje szybsze leczenie w przypadku stanów zapalnych oraz szybsze gojenie w przypadku ranek po zabiegach chirurgicznych. Preparat mogą stosować jedynie osoby dorosłe i takie, które nie uskarżają się na nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Ruskorex – co może pójść nie tak?

Niektóre składniki preparatu mogą się okazać dla pacjentów zbyt silne. Mowa o alkoholu cetylowym, glikolu propylenowym oraz wielu innych substancjach aktywnych, które mają za zadanie pomóc, ale nie zawsze zadziałają tak, jak powinny, szczególnie u osób z wadami serca i cierpiącym na niedociśnienie tętnicze. Oczywiście, jeśli lek zacznie wywoływać jakiekolwiek skutki uboczne w postaci świądu lub pieczenia również należy go odstawić – być może nie jesteśmy świadomi uczulenia na któryś ze składników umieszczonych w preparacie.