Na czym polega zabieg ginekomastii?

Chirurgia plastyczna zwykle dotyczy kobiet. W dzisiejszych czasach zdecydowanie częściej mówi się w tym obszarze o paniach i ich problemach z wyglądem, a nie o panach i ich próbach poprawienia swojego wizerunku. Oczywiście korekcje różnych części ciała są popularne, również u mężczyzn, ale czy zabieg ginekomastii to popularny, wszystkim znany rodzaj operacji?

Problem estetyczny

Ginekomastia jest problemem związanym z estetyką wyglądu, dlatego też często decyzja związana z poddaniem się zabiegowi jest odwlekana. Niestety, niekiedy przerost gruczołu piersiowego u mężczyzny jest na tyle uciążliwy, że poddanie się operacji wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Chyba że mężczyzna dobrze się czuje ze swoim damskim biustem. Większość ginekomastii, o których wiadomo, że się nie cofną to takie, które powstały u mężczyzny po okresie dojrzewania. Warto wtedy pomyśleć o zabiegu, który bardzo rzadko powoduje jakiekolwiek komplikacje. Więcej informacji na https://www.lineacorporis.pl/operacje-plastyczne-dla-mezczyzn-korekcja-ginekomastii/pelna-informacja-o-zabiegu.

Jak przebiega zabieg ginekomastii?

Przed podejściem do operacji mężczyznę czeka szereg badań, które pozwolą na określenie, czy jego organizm jest gotowy na podjęcie tego wysiłku. Oczywiście do jednego z takich badań należy USG piersi, które pozwoli wykluczyć jakiekolwiek zmiany chorobowe. Ze względu na fakt, że zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym, trzeba wziąć również pod uwagę badania sprawdzające kondycję organizmu ze wskazaniem na serce. Przed zabiegiem należy pozostać na czczo przynajmniej przez sześć godzin. Sam zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowej oraz tłuszczowej, czego efektem są odpowiedniej proporcji, płaskie piersi idealnie dopasowane do męskiej sylwetki.